Kategoria: Lajme

Betim Merdiu, kryesuesi i kuvendit komunal në Dragash, rrëfen se si u sulmua nga biznesmeni

Kryesuesi i Kuvendit Komunal të Dragashit, Betim Merdiu është sulmuar dje fizikisht nga biznesmeni kosovar, Naser Arifi, i cili është edhe pronar i Kuk Comerc....

“Kriminel t’ka cof morri” – “Shko qiti qaj n’shpi UDB-ashit”, përplasje e ashpër mes deputetëve të VV-së dhe PDK-së

Akuza dhe ofendime të rënda kanë drejtuar ndaj njëri-tjetrit, deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu me deputeten e Vetëvendosjes Drita Millaku....

Trumpi uron 11 vjetorin e Pavarësisë, rithekson rëndësinë e normalizimit të marrëdhënieve me Serbinë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, përmes një letre, ka përgëzuar mbarë popullin e Kosovës për përvjetorin e njëmbëdhjetë të...

Trump në mënyrë të drejtpërdrejtë i kërkon Serbisë ta njoh pavarësinë e Kosovës

Duket se presidenti Amerikan Donald Trump e ka shfrytëzuar mënyrën më të mirë për t’ia kërkuar Serbisë njohjen e pavarësisë së Kosovës, raporton...

Oficerja amerikane, spiune e Iranit

Prokurorët amerikanë kanë akuzuar ish-oficeren e Forcave Ajrore Amerikane se ka punuar si spiune e Iranit në një operacion të mirë menduar që kishte si...

Ish-ambasadori holandez: Hiqeni taksën, ja çka duhet të bëjë SHBA dhe BE kundër Serbisë!

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë Robert Bosch, ka komentuar letrën e zëvendësasistentit të Sekretarit të Shtetit Amerikan, Mattheë Palmer, që u ka dërguar...

Ngrihet peticion kundër profesoreshës maqedonase që i bëri komentet shoviniste për aksidentin tragjik

Derisa tërë vendi është në zi për fatkeqësinë në të cilën humbën jetën 14 persona, ndërkaq dhjetëra të tjerë u lënduan, profesoresha universitare për...

PD: Ja pse deputeti jonë e gjuajti Edi Ramën me ngjyrë (Foto/Video)

Partia Demokratike ka sqaruar arsyet pse Edi Paloka gjuajti me bojë Kryeministrin Edi Rama. Sipas PD-së, qëndrimi i Nënkryetarit të Parlamentit erdhi për shkak të...

Betejë e ashpër në Serbi, Jeremiq thotë se Vuçiq është edhe “më i zi” se Millosheviqit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë sot se vendeve të rajonit “iu pengon që Serbia është e fuqishme”. “Pse ato (mediat në rajon) i gëzohen...

Shumica e viktimave në aksidentin e ndodhur në Maqedoni janë shqiptarë

Shumica e viktimave që humbën jetën sonte nga aksidenti tragjik në autostradën Shkup-Tetovë janë nga Gostviari. Sipas burimeve viktimat janë shumica nga...