Kategoria: Kuzhina

Gurë në veshka? Përdorni çaj me bërthama shalqiri

Jo vetëm lëkurat dhe lëngu i shalqirit janë të dobishme për shëndetin dhe estetikën. Përveç frutit që është i mrekullueshëm, edhe bërthamat e tij janë...

Kafja e zezë, shtëpiake: Rregullon metabolizmin, heq celulitin, fshin rrudhat!

Nëse përzieni kafen me pak vaj ulliri apo me gjalpë do të fitoni mjet të shkëlqyeshëm natyror për trup, i cili do të zvogëlojë celulitin në kofshë dhe në...

12 produkte ushqimore shumë kreative që me pak mund, dalin shumë të shijshme (Foto)

Gjithkush mendon se e di shumë mirë se cila është mënyra më e mirë e përgatitjes së ushqimi të tij të preferuar. Por ju gjithmonë mund të bëni diçka më...

Mish pule me oriz. Drekë e shpejtë për tërë familjen (video)

Shikojeni këtë video dhe vetë gatuani këtë gjellë fenomenale. E gjitha që duhet të bëni është që të ndiqni veprimet që do t’i shihni në video-xhirim. E...

Speca të mbushur me kërpudha

Specat e mbushur dhe të plotësuar me erëza janë drekë e shkëlqyeshme kreshmore, transmeton Telegrafi. Përbërësit: ▪ 8 speca ▪ 200 g kërpudha ▪ 500 g...