Kategoria: Kuriozitete

5 destinacione ku mund të shihni kafshët më mahnitëse

Udhëtimi në një destinacion ekzotik vjen me një mori të përvojave dhe mundësive të reja. Ndër rejat shpesh është një përzierje e huaj e kafshëve të egra....

Pushimet luksoze të dadove që kujdesen për fëmijët e pasanikëve (Foto)

Angazhimet e një dadoje janë shpesh të mundimshme. Por, disa janë më me fat dhe obligimet rreth fëmijës për të cilin kujdesen, i kryejnë me lehtësi....

Ra nga kati i 17-të i një ndërtese në Kinë, dyvjeçarja shpëtoi pa lëndime (Video)

Vogëlushja e njohur vetëm si Yueyue, është quajtur ‘super vajza’ pasi shpëtoi pa u lënduar, kur ra prej katit të 17-të të ndërtesës që ndodhet në...

Kjo kishë në Prizren shëron shumë sëmundje

Fshati Kabash i Prizrenit është vendbanim i vjetër. Shtrihet mbi gërmadhat e një kompleksi të lashtë arkeologjik nga periudhat e lashta. Kontinuiteti morfologjik...