Kategoria: Kuriozitete

Karikaturat më të gjetura për zjarrin në Katedralen ‘Notre Dame’

Nata e të hënës dhe mëngjesi i të martës, i gjeti të trishtuar dizenjatorët… Amatorë dhe protefesionistë kanë shprehur trishtimin e tyre, pas zjarrit që...

E paparë deri më tash: Papa Françesku puth këmbët e udhëheqësve të Sudanit Jugor

Papa Françesku ka bërë një gjest i cili thuhet se është i paregjistruar më parë, kur u gjunjëzua dhe puthi këmbët e drejtuesve të Sudanit Jugor që kishin...

I pastrehu që “gërmon” nëpër kontejnerët e mbeturinave të miliarderëve, në javë fiton rreth 300 dollarë

Veterani i luftës, Jake Orta, 56-vjeç, i cili pas 12 viteve shërbim në ushtrinë amerikane dhe që mbeti i pastrehë, thotë se fiton rreth 300 dollarë në javë...

2 minuta e 14 sekonda, koha që ky person e pa vdekjen me sy. Ja pse

2 minuta e 14 sekonda: Koha në të cilën një personit nga Florida iu rrezikua seriozisht jeta, sepse piloti kishte harruar ta lidhte atë si duhet për mjetin...

Fitoni 2100 euro për 2 minuta! Aplikoni për punën e ëndrrave në këtë shtet

Keni ëndërruar ndonjëherë një rrogë super të lartë me shumë pak kohë të shpenzuar në punë? Epo kjo mund të bëhet realitet në Suedi. Përshkruhet si puna...

Ja ku renditet ushtria e Shqipërisë në krahasim me Serbinë (Foto)

Shqipëria është vendi i 9-të sa i përket fuqisë më të dobët ushtarake në Europë, thotë indeksi më i fundit global i fuqisë ushtarake. Sipas klasifikimit...

Rrihen publikisht 6 çifte për marrëdhënie jashtë martesore

Gjashtë çifte u rrahën publikisht në provincën konservatore Aceh në Indonezi, pasi akuzohen për marrëdhënie jashtë martesore. Dymbëdhjetë personat u...

Gati 5 mijë persona presin në shi për t’u testuar nëse mund të japin qeliza për djaloshin me kancer

Mijëra njerëz në Britani të Madhe janë shprehur të gatshëm të dhurojnë qeliza për shërimin e një djaloshi 5-vjeçar, i cili po vuan nga kanceri. Nevoja e...

Në vitin 1908, Shkupi ishte qytet me shumicë shqiptare, e Prizreni nuk e kishte asnjë turk (Dokument)

Në vitin 1908, Shkupi ishte qytet me shumicë shqiptare, e Prizreni nuk e kishte asnjë turk (Dokument) Në Shkup, sipas statistikave të vitit 1908-1909, shumica e...

Policia përdor gjarprin për ta detyruar hajdutin të flasë

Një teknikë skandaloze është përdorur nga disa policë në Indonezi për të bërë një hajdut të dyshuar që të flasë në lidhje me ngjarjen. Sipas një video...