Kategoria: Bota

Katari kërkon mbledhje urgjente të Ligës Arabe për Alepon

Katari kërkon një mbledhje urgjente të Ligës Arabe për bombardimet e ushtrisë siriane që shënjestrojnë qytetin e Alepos prej disa ditësh, ndërkohë që Moska...

AFD në Gjermani kundër simboleve fetare, qytetarët protestojnë

Qindra protestues të krahut të majtë në Gjermani janë përpjekur të bllokojnë pjesëmarrësit e një konferencë të ekstremit të djathtë të partisë gjermane,...

Këto janë 20 ushtritë më të fuqishme në botë

Në epokën e bombës bërthamore, vendet më të mëdha të globit harxhojnë miliarda dollarë çdo vit në përmirësimin e teknologjisë dhe aftësisë së tyre...

Angela Merkel kërkon formimin e zonave speciale të sigurisë për refugjatët

Kancelaria gjermane, Angela Merkel pajtohet për formimin e zonave speciale të sigurisë në Siri në afërsi të kufirit me Turqinë në mënyrë që refugjatët të...

Cute and creative cartoon designs

Mauris mattis auctor cursus. Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem. Donec vehicula luctus nunc in laoreet. Aliquam erat volutpat. Suspendisse...

Guitar can make your stress go away

Mauris mattis auctor cursus. Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem. Donec vehicula luctus nunc in laoreet. Aliquam erat volutpat. Suspendisse...

Make coca cola for gift in this new year

Mauris mattis auctor cursus. Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem. Donec vehicula luctus nunc in laoreet. Aliquam erat volutpat. Suspendisse...

Change your shoes before go to forest

Mauris mattis auctor cursus. Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem. Donec vehicula luctus nunc in laoreet. Aliquam erat volutpat. Suspendisse...