Kategoria: Bota

Trupat amerikane mbërrijnë në kufi me Rusinë

1.500 ushtarë amerikanë mbërriten në Gjermani nga baza e Teksasit në testin e parë të strategjisë ‘Vendosja e shpejtë’, e cila synon të forcojë prezencën...

E dhimbshme: 3 vjeçari i vrarë gjatë sulmit në Zelandën e Re vrapoi në drejtim të terroristit duke menduar se ishte lojë, si ajo me vëllëzërit

3 vjeçari i vrarë në sulmin terrorist në Zelandën e re, vrapoi në drejtim të sulmuesit duke menduar se ishte një llojë skene që e luanin me vëllëzërit e...

Sulmuesi turk ishte i njohur për policinë holandeze, të afërmit japin një verzion “interesant”!

Gokmen Tanis, i dyshuar për vrasje të trefishtë dhe plagosjen e shumë personave në Utreht të Holandës, nga më herët ka qenë i njohur për autoritetet. Kështu...

Shokuese/ gjenden në një kanal 19 persona të ‘therur’ e të ‘paketuar’ në çanta

19 trupa njerëzish të “therur” e të futur në çanta janë zbuluar nga autoritetet meksikane në një kanal në ujrat e zeza. Çantat u gjetën në një kanl në...

Autori i masakrës në Zelandën e Re del para gjykatës, nuk pendohet për vrasjen e 49 personave në xhami

Brenton Tarrant u paraqit sfidues në gjykatë ku mësoi akuzat akuzat që rëndojnë ndaj tij. 28-vjeçari nga Australia, me të hyrë në sallë bëri me duar gjeste...

Sërish dhunë në Paris, protestuesit djegin e shkatërrojnë dyqanet në ”Champs-Elysées”

Një tjetër shfaqje e dhunshme e jelek-verdhëve në Paris. Jelekët e verdhë vazhdojnë ta përcjellin me protesta zemërimin ndaj rritjes së taksave dhe politikave...

Të gjitha rastet e dhunës kundër muslimanëve

Mbas sulmit në Zelandën e Re bota është e tronditur. Por myslimanët janë bërë edhe herë të tjera objekt i atentateve me motive raciste, raporton DW, përcjell...

Heroi i Zelandës së Re, njeriu që ndoqi terroristin – imami i xhamisë thotë se po të mos ishte ai, do të kishte shumë të tjerë të vdekur (Video)

Kur burri i armatosur u drejtua drejt xhamisë, për të vrarë cilindo që gjente përpara, Abdul Azizi nuk u fsheh. Në vend të kësaj, ai mori gjënë e parë që...

Publikohen fotografitë e personave që u vranë nga terroristi, ka edhe fëmijë!

Gazeta e njohur “Daily Mail” ka publikuar disa fotografi të personave që u vranë mizorisht nga terroristi, Branton Tarrant, në Chrischurch të Zelandës së Re....

Dy raketa godasin Tel Avivin, kryeqytetin e Izraelit

Forcat e Mbrojtjes të Izraelit (IDF) thanë se para disa momenteve dy raketa të lëshuara nga Gaza goditen Tel Avivin. Sipas dëshmitarëve të shumtë, shpërthimet...