Kategoria: Bota

Çka kishte zbuluar Julian Assange i WikiLeaks për Serbinë dhe Kosovën?

Themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange kishte zbuluar me shumë se 800 sekrete diplomatike, duke filluar nga fakti se Perëndimi kërkon pavarësinë e Kosovës nga...

Përveç Ankarasë, partia e Erdoganit humb edhe Stambollin

Partia Republikane Popullore (CHP) në Turqi është duke e kryesuar garën për kryetar të bashkisë metropolitane të Stambollit përballë kandidatit të partisë...

Partia e Erdoganit thyen të gjitha rekordet, fiton për herë të 15-të

Partia për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Parti) e presidentit turk, Rexhep Tajip Erdogan ka fituar me një rezultat të bindshëm zgjedhjet lokale që u zhvilluan sot në...

Binali Yıldırım deklaron fitoren në Stamboll

Kandidati i Partisë për Drejtësisë dhe Zhvillimit (AKP), Binali Yıldırım përmes një konferencë për media deklaroi fitoren në Stamboll, njofton Gazeta e Re....

Dalin rezultatet e para nga zgjedhjet lokale në Turqi

Miliona njerëz në Turqi kanë votuar këtë të diel në zgjedhjet lokale, të cilat po shihen gjerësisht si referendum mbi presidentin e vendit, Recep Tayyip...

Zgjedhje lokale në Turqi, Erdogan rrezikon të humbë qytetet e mëdha

Turqit iu drejtuan qendrave të votimit mëngjesin e sotëm, për të votuar në zgjedhjet lokale, që Presidenti Tayyip Erdogan i përshkroi si një çështje mbijetese...

Rifillojnë sulmet ajrore izraelite mbi Gaza. OKB paralajmëron pasoja katastrofike

Pozicionet e Hamasit rreth Khan Younis u bombarduan sonte në mbrëmje, sirenat u dëgjuan në zonën industriale të Ashkelonit, shkëmbimi i freskët vjen një ditë...

Shpërthim i fuqishëm në Stokholm, raportohet për pesë të lënduar (Foto/Video)

Të paktën pesë persona janë lënduar në një shpërthim të fuqishëm që ka ndodhur në Stokholm, ka njoftuar sot policia suedeze. Siç raportohet të paktën dy...

Myslimanët detyrohen të hanë mish derri në një “kamp” të Kinës

Ekspertët e Kombeve të Bashkuara kanë ngritur shqetësimet duke thënë se rreth një milion mysliman privohen nga liria duke u mbajtur nëpër vende të tilla....

Rreth një milion njerëz protestojnë në Londër, e kërkojnë edhe një referendum për Brexitin

Besohet se përafërsisht një milion njerëz kanë marrë pjesë në njërin nga tubimet më të mëdha në historinë e Britanisë së Madhe. Ata po kërkojnë që të...