Hyri në mesin e tifozëve kroatë me flamurin e Serbisë, serbi shpëtohet nga policia (Video)

Kroacia sonte luan në Budapest, kundër Hungarisë në raundin e dytë kualifikues për EP.

Përkatësisht, mes tifozëve kroatë, një sebe kishte provokuar tifozët kroat i cili mbante një flamur serb dhe një top basketbolli. Tifozët kroatë së pari bërtitën “Vriteeni serbët!”, Dhe pastaj disa tifozu sulmuan atë. Një luftë e madhe u pengua nga policët hungarezë që u shfaqën në sekondat e fundit dhe penguan përleshjen.

Loading...