Historike! Dua Lipa fiton dy çmime Grammy (video)

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka fituar dy çmime “Grammy”.

Ajo fillimisht është shpërblyer për bashkëpunimin me Mark Ronson dhe Diplo, ‘Electricity’, duke u zgjedhur si kënga më e mirë ‘Dance’ e vitit.

Bukuroshja shqiptare, pos kësaj ka fituar edhe çmimin “Artistja më e mirë e vitit”,

Dua Lipa shkruan përsëri historinë, shpërblehet në Grammy Awards

Këngëtarja shqiptare sapo ka fituar çmim në Grammy Awards. Ajo është shpërblyer në kategorinë ‘Kënga më e mirë e zhanrit Dance’ me këngën “Electricity”, bashkëpunimin me dyshen “Silk City”, Diplo dhe Mark Ronson.

Ky ishte reagimi i çmendur i këngëtares shqiptare pas njoftimit për marrjen e çmimit në Grammy Awards:

Loading...