fbpx
HomeLajmeKosovë

Hoti: Më 2 shtator do diskutojmë me Serbinë për projekte madhore të bashkëpunimit ekonomik

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur edhe njëherë që më 2 shtator Kosova e Serbia do të takohen në Shtëpinë e Bardhë, shkruan IndeksOnline.

Ai ka theksuar se SHBA ka qenë gjithmonë vendimtare në procesin e shtetndërtimit të Kosovës.

“SHBA ka qenë gjithmonë vendimtare në procesin e shtetndërtimit të Kosovës.

Më 2 shtator takohemi në Shtëpinë e Bardhë për të diskutuar me palën serbe, si dy vende të pavarura, për projekte madhore të bashkëpunimit ekonomik që do ta ndërrojnë perspektiven ekonomike të Kosovës dhe rajonit.

Kosova është e bekuar me miqtë që ka”, tha ai./IndeksOnline/

COMMENTS