fbpx

Haxhiu takoi kryetaren e Gjykatës Speciale, mediat u njoftuan pasi përfundoi takimi

HomeLajmeKosovë

Haxhiu takoi kryetaren e Gjykatës Speciale, mediat u njoftuan pasi përfundoi takimi

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka pritur sot në takim kryetaren e Gjykatës Speciale, Ektareina Trendafilova.

Lajmi u konfirmua nga Ministria e Drejtësisë pas takimit, për të cilin mediat nuk u njoftuan më herët.

KOMUNIKATA:

Ministrja Haxhiu priti në takim Kryetaren e Dhomave të Specializuara, Ekaterina Trendafilova

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, sot ka pritur në vizitë, kryetaren e Dhomave të Specializuara, Ekaterina Trendafilova me të cilën diskutuan për punën e Dhomave të Specializuara, përgjegjësitë e saj, të drejtat e palëve në procedurë, roli i Avokatit të Popullit dhe bashkëpunimi ndërinstitucional.

x