fbpx

Haradinaj kërkon nga qeveria që të ndërmarr masa emergjente: “Situata në Veri është drejtë përshkallëzimit”

HomeLajmeKosovë

Haradinaj kërkon nga qeveria që të ndërmarr masa emergjente: “Situata në Veri është drejtë përshkallëzimit”

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se zgjidhja më e mirë do të ishte pranimi i kërkesës amerikane në kohë.

Haradinaj ka shkruar në Facebook se në situatën e krijuar tani, duhet të gjendet një zgjidhje, e cila mund të mos jetë e përkryer.

“Pa zgjidhje për gjendjen në veri të vendit, situata është keq dhe drejt eskalimit”, ka përfunduar Haradinaj.