fbpx

Haradinaj: Kandidimi im për president, ofertë për të mbetur në qeveri

HomeLajmeKosovë

Haradinaj: Kandidimi im për president, ofertë për të mbetur në qeveri

Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ftuar në Kanal10, ka folur për kandidaturën e tij për president të Kosovës.

Ai thotë se, ka pasur takime edhe me udhëheqësit e koalicionit qeverisës, por siç thotë ai edhe me udhëheqësit e PDK-së.

“Kam pasur takime me udhëheqësit e PDK-së, me z.Thaçi, i cili ende ka afërsi me këtë parti”, thotë Haradinaj.

Haradinaj ka theksuar se kandidimi i tij për president, është ofertë për të mbetur edhe më tutje në qeveri.

“Saherë që LDK dhe PDK diskutojnë për koalicion qeverisës, AAK mbetet e panevojshme, prandaj kandidimi për president është ofertë për të mbetur në qeveri”, ka deklaruar Haradinaj.

COMMENTS

x