fbpx

Haki Abazi kritikon Vjosa Osmanin që ftoi Lajçakun: Pse ai panelist?

HomeLajmeKosovë

Haki Abazi kritikon Vjosa Osmanin që ftoi Lajçakun: Pse ai panelist?

Deputeti i Vetëvendosjes, Haki Abazi ka kritikuar presidenten Vjosa Osmani pasi që e ka ftuar si pjesëmarrës i panelit në Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë.

Abazi në një postim në rrjetin social “Facebook” është marrë me emisarin special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, i cili sipas tij, nuk ka se çka thotë si pjesëmarrës i panelit në Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë.

Abazi thotë se Lajçak aty ka mundur të flas për neutralitetin e tij ndaj Rusisë.

Postimi i plotë i Abazit, pa ndërhyje:

Lajcaku panelist?! – Për cilin sukses të deritanishëm apo për neutralitetin ndaj Rusisë.