Guardiola: Ndeshja ndaj Arsenalit si një finale për Ligën Premier

0 minutes, 52 seconds Read

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola e pranon se përballja e tyre me Arsenalin në fund të këtij muaji do të jetë vendimtare për titullin e Ligës Premier këtë sezon.

City është tre pikë prapa liderit të Ligës Premier, Arsenalit, pas fitores ndaj Leicester Cityt të shtunën mbrëma.

Arsenali shkon në Etihad Stadium të mërkurën e javës së ardhshme në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 32-të në Ligën Premier.

Kjo ndeshje po cilësohet si vendimtare nga trajneri i Cityt, Guardiola.

“Është një finale për të luajtur më shumë finale, sepse nëse e humbisni këtë lojë, do të përfundojë pothuajse”, ka thënë fillimisht trajneri i Cityt.

“Shpresojmë që të arrijmë duke pasur mundësinë të jemi atje”.

“Duhet të fitojmë, fitojmë dhe fitojmë. Ata kanë bërë një ecuri të jashtëzakonshme dhe nuk mendoj se do të humbin shumë pikë kështu që është e rëndësishme të jemi atje”, përfundoi Guardiola. /Telegrafi

Publikime te ngjashme