fbpx

Gruaja mendonte se kishte dhimbje koke nga alkooli, diagnostikohet me kancer

HomeLifestyleShendetësi

Gruaja mendonte se kishte dhimbje koke nga alkooli, diagnostikohet me kancer

Një grua ka treguar se si ajo mendonte se kishte dhimbje koke nga pija, pak momente para se mjekët ta diagnostikonin me kancer.

Amber Scoot nga Irlanda e Veriut, kishte kalur dy vjet para diagnozës së saj duke iu thënë doktorëve për dhimbjet e tmerrshme të stomakut, por gjithmonë ishtë diagnostikuar gabimisht.

Agonia e saj ishte në të vërtetë për shkak të një tumori neuroendorik që ndikon qelizat që lëshojnë hormone në gjak.

Fatmirësisht, tashmë Amber ia doli që pas dy operacioneve të largojë të gjithë masën tumorale dhe e kujton ngjarjen se si u diagnostikua pas një feste në ditën e Shën Patrikut me të qeshura.

COMMENTS