fbpx

Grekët terrorizojnë shqiptarët në Athinë, vrasin dy të rinj shqiptar!

HomeLajmeKosovë

Grekët terrorizojnë shqiptarët në Athinë, vrasin dy të rinj shqiptar!

Skenë e vertetë filmash ajo që ka ndodhur mbremjen e kësaj të shtune në Athinë, transmeton KosovaPost.

Dy shtetas shqiptar që leviznin me makinë ku fillimisht u perpIasën me një drejtues grek automjeti ku si pasojë makinat e tyre u aksidentuan.

Ngjarja ndodhi në Kato Patisia rreth ores 21:3

Greku doli nga makina dhe qelloi me arme drejtuesin e mjetit tjeter, i cili mori plage dhe vdiq ne spitaI.

Jo vetem kaq por nje shtetas tjeter qe ishte pasagjer tek makina e viktimes, ne tentative per ti shpetuar plumbave, u perplas nga nje mjet tjeter duke u pIagosur.

Pas ngjarjes, autori rrembeu një makine të dy personave qe leviznin aty afer.

Forcat e rendit kane reaguar duke hapur zjarr e duke vrare ne vend edhe shtetasin tjetër me origjine shqiptare.

Ende nuk është bërë i ditur identiteti i tij.

COMMENTS

x