Gol fantastik me gjysmë-roveshatë, Rachirlison ‘gjunjëzon’ Serbinë (Video)

0 minutes, 46 seconds Read

Brazili e ka nisur me fitore Kampionatin Botëror ”Katar 2022”.

Brazilianët mposhtën Serbinë me rezultat 2-0.

Të dy golat u shënuan nga sulmuesi i Evertonit, Rachirlison, në minutat 62′ dhe 73′, goli i dytë i të cilit ishte edhe goli më i bukur në këtë botëror të cilin e shenoi me gjysmë – rovenshatë. Serbia karshi Brazilit u duk shumë inferiore ngase Brazili dominoi lojën në tërësi dhe vetëm fal portierit serb, ishte ky rezultat, ngase i njëjti ka mbrojtur disa gola të sigurt.

Pas ndeshjeve të para, Brazili dhe Zvicerra kanë nga tre pikë në Grupin G, ndërsa Cameruni dhe Serbia me zero pikë.

https://twitter.com/goalsreplayg/status/1595878361401884679?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1595878361401884679%7Ctwgr%5E3b2b1af8108bda087709bd0f5ff2a5d5482d7e35%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fd-27360433713159719161.ampproject.net%2F2211042305000%2Fframe.html

Publikime te ngjashme