fbpx

Gjuajti me bazukë në fushën e lojës, policia kroate arrestoi huliganin

HomeLajmeRajoni

Gjuajti me bazukë në fushën e lojës, policia kroate arrestoi huliganin

Ka bërë bujë një incizim nga një ndeshje e një lige të ultë kroate, ku shihet një tifoz duke gjuajtur me bazukë në drejtim të fushës e ku ishin lojtarët.

Incizimi është bërë në ndeshjen Plitivica – Sokolac, që u fitua 4:1 nga mysafirët. Në videon e incizuar nga tribuna, shihet një tifoz duke hedhur predhën nga një bazukë e improvizuar. Predha drejtohet kah fusha dhe përfundon duke rënë në afërsi të bankës së lojtarëve. Të tjerë shikues përshëndesin veprimin e rrezikshëm të huliganit.

Mediat kroate kanë njoftuar se pasi videoja u bë virale, huligani në fjalë është identifikuar dhe është arrestuar nga policia. Ai mund të dënohet për rrezikim të jetës së njeriut dhe pronës.

x