Gjinovci thotë se ndjehet i turpëruar që një ushtar i FSK-së është i dyshuar se ka gjuajtë në civil…!

0 minutes, 50 seconds Read

Analisti Rron Gjinovci, ka reaguar pas plagosjës së dy të rinjëve serbë në Shtërrpcë.

Përmes një postimi në facebook, Gjinovci e ka quajtur kriminel pjesarin e FSK-së që dyshohet se ka plagosur dy të rinjët serbë.

Statusi i plotë në rrjetin social facebook

Mu po me vjen marre qe nje ushtar i ushtrise se Kosoves eshte i dyshum qe ka gju mbi civilë. A e dini pse? Se une kom qene 10 vjeç ne vitin 1999 kur ushtaret e ni shteti tjeter kane gju mbi popullin tem dhe kane vra femije te moshes tem dhe une si femije e kom urrejte ate ushtri. Ajo ushtri me ka mesu me urrejte kur kam qene 10 vjeç, pra ma ka mesu ndjenjen ma te keqe qe njeri mundet me e perjetu. Une s’du me urrejtë, asni femije nuk duhet me urrejtë. Sonte po me vjen marre. Sonte jom i pikellum qe ni femije 11 vjeç dyshohet qe ka dashte me vra nje ushtar i ushtrise qe e adhuroj.

Publikime te ngjashme