Connect with us

Kosovë

“Gjeni dallimin” – Musliu e krahason Kurtin me Kim Jong Un

Published

on

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu nuk është kursyer aspak në një postim të sajin në të cilin e ka përfshirë edhe kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Këtë të fundit, Musliu e ka krahasuar me diktatorin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un,

Ajo në profilin e saj ka vendosur dy fotografi, një të Kurtit dhe një të Kim Jong Un, që të dy me dylbi të vendosura në sy.

“Gjeni dallimin!”, ka shkruar ajo.

Advertisement