Gërvalla në Greqi takon ambasadorin amerikan, Geoffrey Pyatt

0 minutes, 29 seconds Read

Kryediplomatja kosovare, Donika Gërvalla, në kuadër të vizitës së sajnë Greqi, ka takuar edhe ambasadorin amerikan në Greqi, Geoffrey Pyatt.

Ajo i ka shprehur mirënjohjen më të mëdha të Kosovës për mbështetjen amerikane.

Ajo përmes shkrimi në Twitter lajmëroi takimin me ambasadorin amerikan me të cilin bisedoi “ngjarjet aktuale në rajon dhe rrugën evropiane drejt integrimeve euroatlantike”.

“I shpreha mirënjohjen më thellë për përpjekjet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të fuqizuar shtetësinë e Kosovës”, shkroi Gërvalla.

Publikime te ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *