fbpx

Ftohet edhe një ish-ushtar i UÇK-së nga Specialja

HomeLajmeKosovë

Ftohet edhe një ish-ushtar i UÇK-së nga Specialja

Specialja po vazhdon me dërgimin e ftesave për ish-ushtarët e UÇK-së në Kosovë.

I ftuari i fundit është veteran i UÇK-së, Skënder Zhitia.

Këtë e ka bërë të ditur kreu i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati me anë të një postimi në Facebook.

Gucati nuk ka treguar se në çfarë cilësie është ftuar Zhitia.

Postimi i plotë i Gucatit në Facebook:

Sapo mora lajmin që i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale është ish pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Skender Zhitia, një ish luftëtar i zoti i UÇK-së, Skenderi si gjithë luftëtarët e Ushtrisë Çlitimtare të Kosovës do të dalë i pafajshëm dhe faqëbardh.

COMMENTS

x