fbpx

Franca mirëpret marrëveshjen për energjinë: Hap i rëndësishëm në dialog

HomeLajmeKosovë

Franca mirëpret marrëveshjen për energjinë: Hap i rëndësishëm në dialog

Ambasada e Francës në Kosovë e ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes për udhërrëfyesin për energjinë në mes të Kosovës dhe Serbisë.

“Franca mirëpret udhërrëfyesin e miratuar sot në Bruksel ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, dokument ky që paraqet përparim konkret dhe domethënës në Dialog. Tani e tutje, duhet siguruar zbatimin e plotë të tij”, thuhet në njoftim.

COMMENTS