“Fmijë i padalun”, analisti Mirena ofendon rëndë presidentën Osmani

0 minutes, 43 seconds Read

Analisti Ilir Mirena e ka quajtur ‘fëmijë të padalun’ presidenten e vendit, Vjosa Osmani.

Për qëndrimin që tash e tri ditë të presidentes Osmani në Kalabri të Italisë, Mirena i bëri thirrjes Osmanit të kthehet në Kosovë dhe të merret me punët e shumta që po e presin.

Qe me çka merret e ngrata! Ec moj kthehu n’shpi, mos u tarahit kot se koti atje. Nje mije pune i ke ksajde, prej bllokades qe ja ke ba zgjedhjes se kryeprokuroit, heshtja ndaj sulmit kunder Valon Syles e tensionet ne veri, e ti n’ekskursion neper Itali… Si fmije i padalun…“, ka shkruar Mirena.

Ky reagim nga Mirena erdhi për shkak të mos reagimit të presidentes Osmanit për sulmin brutal ndaj gazetarit Valon Syla që ndodhi dy ditë më parë dhe ngjarjeve tjera aktuale në vend.

 

Publikime te ngjashme