Fitore Pacolli me porosi: “Vendi mbrohet e zhvillohet duke u bërë bashkë”

0 minutes, 33 seconds Read

Deputetja e VV-së, Fitore Pacolli ka reaguar pasi u votua referendumi në kuvend, duke thënë se vendi mbrohet e zhvillohet duke u bërë bashkë për interesin e shtetit.

Pacolli përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se është detyrë që ta mbrojmë kushtetutshmërinë e ta zbatojmë ligjin në vend.

“Vendi mbrohet e zhvillohet duke u bërë bashkë për interesat e shtetit tonë. Praktikat e dëmshme një nga një do t’i ndryshojmë. Është detyrë të mbrojmë kushtetutshmërinë e të zbatojmë ligjin në vend. Presidenca, Kryeministria dhe Kuvendi u bënë një. Kosovë, kështu të dua, ka shkruar Pacolli në rrjetin social Facebook.

Publikime te ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *