FANTASTIKE – Distria ia siguron një medalje Kosovës

HomeLajmeKosovë

FANTASTIKE – Distria ia siguron një medalje Kosovës

Distria Krasniqi ka arritur të shënoj fitore kundër xhudistes mongole, Urantseteg Munkhbat. Me këtë fitore, kosovarja ka arritur në finale

Krasniqi arriti të fitoi me pikë ndaj mongolezes dhe tashmë e ka një medalje të sigurtë, transmeton Indeksonline.

Xhudistja kosovare në finale do të ndeshet me japonezen, Tonaki Funa. Krasniqi e katë sigurt medaljen e argjend./Indeksonline/

COMMENTS