fbpx

Eurodeputeti akuzon Vuçiçin për përshkallëzimin e situatës: “Pse kërcënon, a s’ke mesuar asgjë nga historia?”

HomeLajmeKosovë

Eurodeputeti akuzon Vuçiçin për përshkallëzimin e situatës: “Pse kërcënon, a s’ke mesuar asgjë nga historia?”

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl, ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në Veriun e Kosovës, duke e akuzuar presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, për përshkallzim të situatës.

“Pse e kërcënoni fqinjin tuaj vazhdimisht”, a nuk keni fare sens për mësimet që na i jep historia?”, e ka pyetur Mandl Vuçiç-in.

Ai ka kërkuar që kreu i shtetit serb t’i shkëpus lidhjet me Rusinë.

“Pse Serbia nuk tërhiqet nga të gjitha lidhjet me Putinin dhe Rusinë”, ka vijuar me pyetje Mandl për Vuçiçin?.