Connect with us

Fetare

“Është mëkat i madh mosmarrja e vaksinës”, Tërnava bën thirrje për vaksinim

Published

on

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiu Naim Tërnava ka marrë gjatë ditës dozën e dytë të vaksinës anti-COVID.

Vaksinën i pari i BIK-ut e mori në Qendrën e Vaksinimit në Fushë Kosovë.

Dozën e parë, ai e kishte marrë dy muaj më herët, por si shkak i gjendjes së tij shëndetësore dhe me koordinimit me mantel bardhët, ai u imunizua për herë të dytë vetëm pas afro 60 ditësh.

“Është mëkat i madh mosmarrja e vaksinës me qëllime të caktuara për t’i ikur asaj”, tha ai.

Nga aty, Tërnava apelojë tek qytetarët që ta kryejnë këtë proces vaksinimi sa më parë.

Advertisement
Comments