fbpx

Erdogan thotë se Rusia nuk kishte asnjë lidhje me shpërthimet në Poloni

HomeLajmeBota

Erdogan thotë se Rusia nuk kishte asnjë lidhje me shpërthimet në Poloni

Presidenti i Turqisë, Recep Taip Erdogan ka thënë të mërkurën se ai respekton deklaratën e Rusisë se raketat ruse nuk kishin goditur territorin polak, duke shtuar se ai beson se Moska nuk kishte “asgjë me të”.

“Rusia që thotë se kjo nuk ka të bëjë fare me ta dhe Joe Biden ka thënë se këto raketa nuk janë të prodhuara nga Rusia, tregojnë se kjo nuk ka të bëjë fare me Rusinë,” tha Erdogan në një konferencë shtypi gjatë samitit të G20 në Bali, Indonezi. ka raportuar Reuters.

Erdogan tha se situata duhet të hetohet dhe se ai do të flasë me presidentin rus Vladimir Putin kur të kthehet në Turqi.