fbpx

Erdogan flet në Xhaminë e Et’hem, vajza përlotet (video)

HomeLajmeShqiperi

Erdogan flet në Xhaminë e Et’hem, vajza përlotet (video)

Prania e presidentit turk Rexhep Taip Erdogan në Shqipëri është pritur me interes të madh nga shumë shqiptarë, të cilët erdhën nga të gjitha trevat. Kreu i shtetit turk mbajti një fjalim në Xhaminë e Et’hem Beut. Në momentin që po ai po fliste kamerat e televizioneve fiksuan momentin kur një vajzë u përlot nga fjalët e Erdogan.

Udhëheqësi i Turqisë shtoi se shpreson që në Ramazanin e ardhshëm të hapet dhe Xhamia e Namazgjasë, e cila ëshë një financim nga vetë shteti turk.

COMMENTS