Emocionuese: Rexhep Selimi nga Haga shkruan tekstin e këngës “Na jem ti” kushtuar dëshmorit Beqir Gashi

0 minutes, 32 seconds Read

Ismet dhe Shpëtim Gashi, i kanë kushtuar këngë babit të tyre, dëshmorit Beqir Gashi me titull “Na jem ti”.

E veçanta e këtij projekti muzikor është se tekstin e ka shkruar nga Haga ish-luftëtari i UÇK-së, Rexhep Selimi.

Lajmi është bërë i ditur nga Kryetari i OVL e UÇK-së, Faton Klinaku.

“Me tekst të Rexhës u publikua kënga, “Na jem ti”, kënduar nga djemtë e dëshmorit, Beqir Gashi, Ismeti dhe Shpëtimi. Muzika dhe orkestrimi i kësaj kënge janë bërë nga këngëtari i mirënjohur, Hysni Klinaku”, shkroi ai në Facebook.

Publikime te ngjashme