Edi Rama e propozon për shefe të SHISH (Shërbimit Informativ Shqiptar) ish zv/drejtoreshën e AKI-së të shkarkuar nga Kurti e Osmani!

0 minutes, 48 seconds Read

Ish-zv/shefja e AKI-së, Vlora Hyseni e cila ishte shkarkuar nga kryeministri Kurti e presidentja Osmani, është propozuar si drejtore e Shërbimit Informativ të Shtetit të Shqipërisë.

Këtë e ka bërë të ditur kryeministri shqiptar, Edi Rama, me anë të një postimi në Facebook, shkruan lajmi.net.

Ai ka thënë se përgatitja e spikatur dhe eksperienca e krijuar në vite janë garanci për reformimin e mëtejshëm të shërbimit intelegjent shqiptar.

Postimi i plotë i Ramës në Facebook:

Sot i paraqita Presidentit të Republikës propozimin për emërimin e Znj.VLORA HYSENI drejtore e Shërbimit Informativ të Shtetit, me besimin e plotë se përgatitja e spikatur, eksperienca e krijuar në vite dhe respekti që zonja Hyseni gëzon në komunitetin ndërkombëtar të inteligjencës, përbëjnë një garanci të plotë për reformimin e mëtejshëm të shërbimit inteligjent shqiptar./Lajmi.net

Publikime te ngjashme