fbpx

E tmerrshme: “Videot e publikuara në rrjetet sociale japin indikacione se çanta e lënë në stol mund të ketë qenë burimi i bombës që shpërtheu në Taksim të Stambollit”

HomeLajmeBota

E tmerrshme: “Videot e publikuara në rrjetet sociale japin indikacione se çanta e lënë në stol mund të ketë qenë burimi i bombës që shpërtheu në Taksim të Stambollit”

Një shpërthim ka ndodhur të dielën pasdite në sheshin Istikam të Stambollit ku mbetën gjashtë persona të vrarë dhe 53 të lënduar.

Ndonëse ende nuk ka diçka të konfirmuar nga autoritetet turke, raportimet gjerësisht në rrjetet sociale pretendojnë se burimi i këtij shpërthimi mund të jetë një çantë e lënë në një stol të sheshit.

Në anën tjetër, presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka deklaruar se ka sinjale se shpërthimi mund të ketë qenë akt terrorist.

Erdogan gjithashtu deklaroi se vëzhgimet e para tregojnë se një grua ka pasur rol në incidentin e së dielës.

Pamjet e shpërndara në Twitter tregojnë momentin kur ndodhi ky shpërthim vdekjeprurës