Connect with us

Rajoni

E rëndë: Nipi vret aksidentalisht xhaxhain, qëllon më pas edhe veten

Published

on

Gjuetia e derrit të egër u kthye në një tragjedi, kur një 16-vjeçar vrau aksidentalisht xhaxhain e tij 33-vjeçar në Arta të Greqisë.

Gjithçka filloi kur grupi prej tetë gjuetarësh, me lidhje gjakur me njeri-tjetrin, filli gjuetinë duke u ndarë në pyll për të rrethuar një zonë të madhe, raporton abcnews.al

33-vjeçari i vdekur kishte marrë me vete edhe nipin hur 16-vjeçar për t’i mësuar gjuetinë.

Aty, sipas informacioneve, 16-vjeçari është ngatërruar dhe aksidentalisht ka qëlluar xhaxhain e tij me saçme për derr të egër duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme.

Pasi dëgjuan të shtënat, babai i 16-vjeçarit vrapoi për të parë se çfarë po ndodhte.

Kur babai i të miturit iu afruan atij duke e pyetur se çfarë kishte ndodhur, ata panë që ai i kishte drejtuar armën vetes duke thirrur “e vrava atë, tani do vdes edhe vetë”.

Advertisement
Comments