Connect with us

Kosovë

“E pritëm edhe kët’ ditë: Molliqaj me protestu për Thaçin, aktivistët e PDK-së e marrin vesh lajmin nga portalet”

Published

on

Analisti dhe profesori i filozofisë, Blerim Latifi ka reaguar pas arrestimit të kreut të PSD-së, Dardan Molliqaj.

Ky reagim i Latifit vijë pas arrëstimit të Dardan Molliqaj, i cili po protestonte për pjesëmarrjen e kryetares së Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova, në Prishtinë, transmeton lajmi.net.

Ai ka thënë se aktivistet e PDK-së, arrestimin e Molliqajt në mbrojteje të ish liderit të tyre dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaqi e morën vesh nga portale.

“E pritëm edhe kët’ ditë: Dardan Molliqaj me protestu për Hashim Thaçin, ndërsa aktivistët e PDK-së e marrin vesh lajmin nga portalet “ ka shkruar ai.

Advertisement
Comments