fbpx

E çuditshme: Policët vishen si superheronj gjatë operacionit antidrogë

HomeLajmeBota

E çuditshme: Policët vishen si superheronj gjatë operacionit antidrogë

Katër policë peruan u maskuan si personazhe të Marvel për të kryer një operacion antidroge në Peru.

Spiderman, Captain America, Thor dhe Black Widow morën pjesë në një operacion të quajtur “Marvel”, i cili synonte një shtëpi specifike në lagjen San Juan de Lurigancho në Lima.

Policia ndaloi katër persona gjatë bastisjes, pasi sekuestroi 3250 pako pastë kokaine, si dhe disa çanta me kokainë dhe kanabis.