Donald Trump refuzon Elon Musk: Faleminderit, por nuk rikthehem në Twitter

1 minute, 4 seconds Read

“Faleminderit, por nuk e pranoj ofertë”, është përgjigja e ish-presidentit amerikan Donald Trump për pronarin e Twitter, Elon Musk, i cili riktheu llogarinë e Trump pas një sondazhi në të cilin përdoruesit janë përgjigjur pozitivisht.

“Njerëzit kanë folur”, shkroi Musk në Twitter, duke thënë se 51.8% e më shumë se 15 milionë përdoruesve të Twitter votuan për heqjen e ndalimit.

Por mesa duket ish-presidenti amerikan nuk ka pritur mirë rezultatin e sondazhit për rikthim.

“Nuk shoh ndonjë arsye për këtë,” tha ish-presidenti kur u pyet nëse planifikonte të kthehej në Twitter.

Trump bëri të qartë se do t’i përmbahet platformës së tij të re Truth Social, aplikacioni i zhvilluar nga startupi Trump Media & Technology Group (TMTG). Llogaria e tij u pezullua në vitin 2021 për shkak të rrezikut të nxitjes së dhunës.

Menaxhmenti i mëparshëm i Twitter veproi vetëm disa ditë pasi mbështetësit e Donald Trump sulmuan Capitolin e SHBA në Uashington DC më 6 janar.

Qindra protestues hynë në kompleks ndërsa Kongresi Amerikan u përpoq të vërtetonte fitoren e Joe Biden në zgjedhjet presidenciale. Dhuna që pasoi çoi në vdekjen e katër civilëve dhe një oficeri policie./abcnews.al

Publikime te ngjashme