fbpx
HomeLajmeKosovë

Deputeti i PDK-së, Ferat Shala, ftohet nga Specialja

Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Ferat Shala, ka njoftuar se sot po i përgjigjet ftesës për intervistim nga Gjykata Speciale.

Ai atje do të shkojë si dëshmitar.

“Ju njoftoj se sot, më 7 shtator, në cilësinë e dëshmitarit, po i përgjigjem ftesës për intervistë nga Dhomat e Specialiuzara në Hagë”.

Ish-ministri i Mjedisit dhe Planifikimt Hapësinor tha se ndihet krenar që pati nderin të luftoj për UÇK-në.

Njoftimi i plotë:

Të dashur miq,

Ju njoftoj se sot, më 7 shtator, në cilësinë e dëshmitarit, po i përgjigjem ftesës për intervistë nga Dhomat e Specialiuzara në Hagë.

Sot dhe përjetësisht krenar që pata nderin të luftoj për ty Kosovë, UÇK, dhe ju familja ime!

COMMENTS

x