fbpx

Deputetët e Kuvendit gjithmonë të gatshme për zënka, tensione në seancë

HomeLajmeKosovë

Deputetët e Kuvendit gjithmonë të gatshme për zënka, tensione në seancë

Derisa seanca e Kuvendit të Kosovës, vazhdonte me shqyrtimin e projektligji për parandalimin dhe luftimin e Covid-19, njëri nga deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, iu ka afruar njërit prej deputetëve të LDK-së.

Kurse, pas pak minutave aty janë mbledhur një numër më i madh i deputetëve nga të dy subjektet politike, ku shihej se kishte tensione e fjalosje.

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani u detyrua ta ndërpres seancën për 10 minuta.

COMMENTS