Clinton uron vitin e ri duke publikuar një foto familjare nga viti 1999

0 minutes, 32 seconds Read

Ish Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, po ashtu e ka uruar Vitin e Ri 2023 me anë të një fotografie mjaft domethënëse.

Ajo ka postuar një fotografi me presidentin amerikan të asaj kohe dhe burrin e saj, z. Bill Clinton, dhe të bijën Chelsean.

“Këtu jemi duke trokitur në mijëvjeçarin e ri në Shtëpinë e Bardhë më 31 dhjetor 1999” – ka përshkruar fotografinë e saj znj. Clinton pasi ka uruar vitin e ri për të gjithë paraprakisht.

Vetëm pak muaj para se të shkrepej kjo fotografi, Kosova do të fitonte lirinë pas intervenimit të trupave të NATO-s.

Statusi i plotë:

Publikime te ngjashme