Connect with us

Ide Shqip

Çim Peka: “Veç Albin Kurti është kristal në rajon, të tjerët janë pro-serb. Rama na solli Vuçiçin në Durrës”

Published

on

Gazetari i famshëm Çlirim Peka ka bërë një hulumtim gjeopolitik ku ka dalë në përfundimin se në rajon Albin Kurti është kristal dhe se mendon për aspektin kombëtar.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, analisti i shquar thotë se Rama solli në Durrës presidentin serb Aleksandër Vuçiç për t’i marrë ndihma lidhur me dëmet e tërmetit.

Sipas ekspertit të marrëdhënieve ndërkombëtare kjo është një qasje pro-serbe në rajon.

“Kurre shqiptaret ne rajon nuk kan pas ne krye te puneve te tyre drejtues me Pro-serb se keto kohe. Kryeministri shqiptar na e sjell Vucicin ne Durres si lider human qe ka ardhe te ndihmoje ne zonat e prekura nga termeti, ky femija qe nje here thote jam serb e nje here shqiptar, e paska keput malli per Serbine. Per fat dhe mencuri politike te shqiptareve te Kosoves, se paku ne aspektin kombetar Albin Kurti eshte kristal!”, shkruan gazetari dhe eksperti Çlirim Peka. (TemA)

Advertisement
Comments