Miqësorja në Angli kthehet në arenë “lufte”, dalin pamjet nga përplasja e tifozëve

Ka ndodhur gjithçka në Liverpool, në një ndeshje miqësore mes Southport dhe Blackpool. Tifozët e të dyja ekipeve janë përplasur mes tyre dhe sherri nuk u ka shpëtuar kamerave. Ndeshja është ndërprerë nga arbitri, ndërkohë që në vendngjarje ka shkuar edhe policia. Ata po bashkëpunojnë me Southport për të zbuluar shkaktarët e sherrit, për të […]

‘Zoti më tha ta ndalja ndeshjen, Ai më shpëtoi’ – gjyqtari që ndali ndeshjen Tunizi-Mali thotë se do të vdiste nëse vazhdonte takimi

Gjyqtari, i cili i e ndali para kohe ndeshjen ndërmjet Tunizisë dhe Malit në Kupën e Kombeve të Afrikës, ka thënë se ka mundur të vdiste nga sulmi në zemër nëse ndeshja do të vazhdonte më shumë. Janny Sikazwe nga Zambia nxiti kundërthënie kur e ndërpreu pesë minuta para kohe sfidën e fazës grupore më […]

Si mund të rreshtohet Juventusi pas afatit të shkëlqyer të transferimeve

Juventus nënshkroi me Dusan Vlahovic dhe Denis Zakaria në afatin kalimtar të janarit dhe ja se si mund të rreshtohen bardhezinjtë duke filluar nga fundjava e ardhshme. Biankonerët do të presin Hellas Verona në Allianz Stadium të dielën në ndeshjen e tyre të parë pas pushimit. Juventus solli shumë përforcime në janar, duke nënshkruar me […]

Australia e shpall Gjokoviqin njeri të rrezikshëm për rendin shoqëror dhe shëndetin publik

Qeveria e Australisë e ka shpallur Novak Gjokoviq si njeri të rrezikshëm për rendin shoqëror dhe shëndetin publik. Sipas Qeverisë, prania e Gjokoviqit e rrit ndjenjën anti-vaksinim dhe shpërfilljen e rregullave të COVID-19. Të dielën në orën 09:00 do të jetë seanca, e cila supozohet të jetë përfundimtare, dhe do të zhvillohet në një gjykatë […]

Real Madrid shumë të fortë për Valencian, ‘Los Blancos’ vazhdojnë bindshëm në La Liga

Real Madrid po vazhdon formën e jashtëzakonshme në La Liga. ‘Mbretërit’ kanë marrë fitoren e radhës, duke mposhtur Valencian me rezultatin 4:1, shkruan lajmi.net. Karim Benzema ishte ai që hapi serinë e golave, duke shënuar nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 43’. Dy goditje të forta Valencias i erdhën më pas nga […]

Dështojnë negociatat e presidentit Vuçiç, Australia e dëbon Novak Djokovicin (arsyeja)

Aventura e Novak Djokovic në aeroportin e Melburnit po merr një kthesë dramatike pasi sipas asaj që zbulon Theage.com, qeveria australiane më në fund ka vendosur të anulojë vizën serbe dhe të mos e lejojë atë të hyjë në vend dhe te largohet. Asnjë njoftim zyrtar nuk është bërë nga asnjëra palë (Qeveria Australiane, Australian Open), as […]

Legjenda e boksit, Vitali Klitschko nis stërvitjet me rezervistët ushtarakë të Ukrainës

Ish-kampioni i botës në kategorinë e peshave të rënda në boks, Vitali Klitschko, i cili aktualisht është kryetar i Kievit, i është bashkuar ushtrisë së Ukrainës dhe u ka kërkuar funksionarëve të tjerë që ta bëjnë të njëjtën gjë. 50-vjeçari ka nisur trajnimin me rezervistët ushtarakë të Ukrainës në mes të tensioneve në rritje midis […]