Ngjarje tragjike: “Ndërron jetë futbollisti shqiptar në Greqi, pasi bie pa ndjenja në fushë në minutat e para të ndeshjes”

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Greqi. Ka ndërruar jetë gjatë një ndeshje futbolli, futbollisti shqiptar Aleksandër Lambi. 22-vjeçari ra në fushë pa ndjenja brenda pesë minutave të para të ndeshjes. Pasi ra pa ndjenja lojtarët dhe mjekët e të dyja skuadrave i shkuan në ndihmë I riu është dërguar në spital, por për […]

Si mund të rreshtohet Juventusi pas afatit të shkëlqyer të transferimeve

Juventus nënshkroi me Dusan Vlahovic dhe Denis Zakaria në afatin kalimtar të janarit dhe ja se si mund të rreshtohen bardhezinjtë duke filluar nga fundjava e ardhshme. Biankonerët do të presin Hellas Verona në Allianz Stadium të dielën në ndeshjen e tyre të parë pas pushimit. Juventus solli shumë përforcime në janar, duke nënshkruar me […]

Zyrtare: Vedat Muriqi transferohet në kampionatin spanjoll, ky është ekipi i tij i ri!

Vedat Muriqi ka kaluar zyrtarisht te Mallorca. Sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi edhe zyrtarisht është pjesë e Mallorca. Kosovari do të vazhdojë sezonin në La Liga, me skuadrën spanjolle. Muriqi lë skuadrën e Lazios, pasi nuk gjente hapësirat e mjaftueshme. Lajmin për Muriqin e ka konfirmuar skuadra e Mallorca./Lajmi.net 👹 Disculpad la espera…sobre […]

E kam tradhtuar Juven me Interin një herë, këtë vit po flirtoj me Romën! “S’jam më tifoz me Juventus”

Teksa në studion e ‘Open’ u fol në lidhje me debatin mes kryetarit të bashkisë së Tiranës Erion Veliaj dhe Armand Dukës që kandidon për mandatin e gjashtë në krye të FSHF-së, nuk kanë munguar as batuat e Kryeministrit Rama. Kryeministri zbuloi se nuk është tifoz i Juventus dhe se e ka tradhtuar me Romën […]

Australia e shpall Gjokoviqin njeri të rrezikshëm për rendin shoqëror dhe shëndetin publik

Qeveria e Australisë e ka shpallur Novak Gjokoviq si njeri të rrezikshëm për rendin shoqëror dhe shëndetin publik. Sipas Qeverisë, prania e Gjokoviqit e rrit ndjenjën anti-vaksinim dhe shpërfilljen e rregullave të COVID-19. Të dielën në orën 09:00 do të jetë seanca, e cila supozohet të jetë përfundimtare, dhe do të zhvillohet në një gjykatë […]

Trajneri kosovar u duket si grua policisë iraniane, të njëjtit i dërgojnë mesazh për shkeljen e ligjit të hixhabit!

Policia e moralit në Iran e ka ngatërruar një trajner kosovar me një grua, për shkak të flokëve të tij të gjata, duke i dërguar mesazh në telefon për gjoja shkeljen e ligjit iranian për hixhabin, pasi ishte kapur nga kamera e trafikut duke vozitur. Shpejtim Arifi, shqiptar i Kosovës me nënshtetësi gjermane, është trajner […]

Real Madrid shumë të fortë për Valencian, ‘Los Blancos’ vazhdojnë bindshëm në La Liga

Real Madrid po vazhdon formën e jashtëzakonshme në La Liga. ‘Mbretërit’ kanë marrë fitoren e radhës, duke mposhtur Valencian me rezultatin 4:1, shkruan lajmi.net. Karim Benzema ishte ai që hapi serinë e golave, duke shënuar nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 43’. Dy goditje të forta Valencias i erdhën më pas nga […]