CR7 takon shokët e skuadrës dhe trajnerin Rudi Garcia: Pritet ngrohtësisht në dhomat e zhveshjes, kapiteni djersitet kur i uron mirëseardhje

Cristiano Ronaldo është prezantuar edhe para trajnerit dhe shokëve të skuadrës te Al-Nassr. Ai u përshëndet me secilin fillimisht, ku me disa prej tyre që njihej më moti kishte edhe përqafime, sidomos me Vicent Aboubakar. Në fund njëri nga lojtarët i uroi mirëseardhje, ku ai gjatë fjalimit u djersitë nga emocionet, ku edhe filloi e […]

‘Trondit’ trajneri i Al Nassr gjatë konferencës për shtyp: “Cristiano? Doja të sillja Messin të parin”

Rudi Garcia, trajneri i ri i Cristiano Ronaldos në Al Nassr, bëri shaka në një konferencë shtypi me mundësinë e sjelljes së Leo Messit, në klubin arab. “Së pari doja të sillja Messin nga Doha”,- tha trajneri me shaka. Ditët e fundit, pas nënshkrimit të Ronaldos, doli në pah se një klub saudit miliarder ka […]

Ronaldo niset drejt Al Nassrit! Bëhet e ditur koha e prezantimit të tij dhe ndeshja debutuese

Cristiano Ronaldo mund të bëjë debutimin e tij në Al Nassr këtë javë pas  transferimit të tij rekord prej 200 milionë eurosh në vit në klub, me sulmuesin që tashmë është nisur drejt Arabisë Saudite të hënën (sot) përpara testeve mjekësore. Përballja e Al Nassr kundër Al Ta’ee në shtëpi në ProLeague të enjten, do […]