fbpx

Category: Lajme

1 1,807 1,808 1,809 1,810 1,811 1,848 18090 / 18471 POSTS
Der Spiegel: Kur Thaçi negocionte në Rambuje, Lushtaku e mbante frontin në Drenicë

Der Spiegel: Kur Thaçi negocionte në Rambuje, Lushtaku e mbante frontin në Drenicë

Në kohën kur po zhvillohej Konferenca e Paqes në Rambuje për gjetjen e [...]

Nuk durohet Gani Geci, nga Drenica shkon në Karaçevë: Ne do ta mbrojmë territorin

Banorët e Karaçevës kanë dalë për të protestuar pas zhvillimeve të fun [...]
Super-drejtori i IKSHPK’së: Naser Ramadani fiton gati 50 mijë euro çdo vit

Super-drejtori i IKSHPK’së: Naser Ramadani fiton gati 50 mijë euro çdo vit

Naser Ramadani i IKSHPK’së është një prej figurave më të njohura [...]
Përplasja me Greqinë, avionët spiun izraelitë ndjekin hap pas hapi anijet turke

Përplasja me Greqinë, avionët spiun izraelitë ndjekin hap pas hapi anijet turke

Tre anijet turke të kërkimit të gazit gjenden aktualisht në ujërat e M [...]
Shifra të frikshme: ​Për 11 ditë, 118 kosovarë vdiqën nga Covid-19

Shifra të frikshme: ​Për 11 ditë, 118 kosovarë vdiqën nga Covid-19

Nga data 1 gusht në Kosovë si pasojë e infektimit me koronavirus kanë [...]
Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë pasuri rreth 1 miliardë euro

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë pasuri rreth 1 miliardë euro

Kosova është shteti më i varfër në rajon dhe në Evropë, por jo edh [...]
Haradinaj ia tërheq vërejtjen LDK-së: Bëni disa hapa mbrapa, keni ulur nivelin e dialogut

Haradinaj ia tërheq vërejtjen LDK-së: Bëni disa hapa mbrapa, keni ulur nivelin e dialogut

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, ka vazh [...]
Biden zgjedh Kamala Harris si kandidate për nënpresidente në zgjedhjet e 3 nëntorit

Biden zgjedh Kamala Harris si kandidate për nënpresidente në zgjedhjet e 3 nëntorit

Kandidati demokrat për zgjedhjet e ardhshme presidenciale, Joe Biden e [...]
1 1,807 1,808 1,809 1,810 1,811 1,848 18090 / 18471 POSTS
x