Buzhala – VV-së: Nanën e babën mos e laqa pa ia përqafu…

0 minutes, 51 seconds Read

Gazetari Berat Buzhala ka shkruar duke ironizuar përsëri për marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë…

Postimi i plotë i tij në rrjetin social facebook 👇

Pashe Kuranin e Pashe Musafin, a po i nini keta te LVV’se, kur po thojne se me pas kane e mire marreveshja, e kish pranu Serbia.

Qysh bre nanen e baben mos e lafsha pa ia perqafu nuk po ju vjen marre?

Po 20 vjet bre keni hanger molla, tuj thane qysh marreveshja e Rambujese osht kane e keqe, e kur na ju kena thane qe t’ish kane e keqe, pse nuk e ka nenshkru Serbia, ju e keni nxjerre guhen e na keni shtramu.

Po 15 vjet keni hanger molla, tuj thane Paketa e Ahtisaarit osht kane e keqe, e kur na ju kena thane t’ish kane e keqe, e kish pranu Serbia, ju prape na keni shtramu.

E pse tash koka ndryshe?

Mandej, cka keni me thane kur me 18 mars Vucici t’i thote PO qisaj marreveshje?

Shume jeni dobesira.

Publikime te ngjashme