fbpx

Buzhala edhe në situata të jashtëzakonshme gjen kohë të ironizoj me kryeministrin Kurti: “shtyje deri nesër çlirimin e veriut, sot…”

HomeLajmeKosovë

Buzhala edhe në situata të jashtëzakonshme gjen kohë të ironizoj me kryeministrin Kurti: “shtyje deri nesër çlirimin e veriut, sot…”

Gazetari dhe pronari i gazetës nacionale Berat Buzhala, edhe në situata jo të mira për vendin vazhdon me “humorin e zi” duke ironizuar me veprimet e kryeministrit Kurti.

Ai në një status të tij në rrjetin social facebook shkruan:

“Me kane si Albini e kisha shty deri te hanen çlirimin e veriut, se nime sot ka shume futboll. Ne ora 13.00 Chelsea Arsenali; ne 17.30: Tottenham – Liverpool; 20.45: Juve – Inter.

Kur me luftu na? Vec nese e shfrytezojme qat hapesiren prej 19.00 deri ne 20.45.

Hehehe.

Keto foret “hajde rreshtohmi krejt mas qeverise” une nuk i ha. Kerkoj falje.

Pse duhna me i besu Kurtit pashe te madhin allah? Tane jeten e ka pas gabim, tutna qe prape e ka keq.”