fbpx

Biznesmeni Bedri Rexhepi dyshohet se u vra për 30 mijë euro, ngrihet aktakuzë ndaj dy personave

HomeLajmeKosovë

Biznesmeni Bedri Rexhepi dyshohet se u vra për 30 mijë euro, ngrihet aktakuzë ndaj dy personave

Prokurori, Armend Hamiti ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë ndaj Jeton dhe Nexhat Vllasaliut, për rastin e biznesmenit Bedri Rexhepi. Aktakuza është ngritur për veprën penale vrasje e rëndë në bashkëkryerje.

Prokurori tha se motivi i vrasjes dyshohet të jenë 30 mijë euro.

“Kam arritur të vërtetoj dhe kam ngrit aktakuzë ndaj Jeton dhe Nexhat Vllasaliu, në drejtim të veprave vrasje e rëndë në bashkëkryerje…. Motivi i kryerjes së këtyre veprave është i ulet. Sipas hetimit tonë, rezulton se vrasja ka ndodhur për shkak të përfitimit material, për 30 mijë euro”, ka deklaruar Hamiti.