fbpx

Biden largohet nga samiti i G20, alarm për ngjarjet në Poloni

HomeLajmeBota

Biden largohet nga samiti i G20, alarm për ngjarjet në Poloni

Presidenti i SHBA Joe Biden është larguar nga Bali në Air Force One pasi mori pjesë në samitin e G20 dhe mbajti një takim me udhëheqësin kinez Xi Jinping në ishullin indonezian.

Para largimit të tij, Biden mbajti një takim urgjent me G7 dhe aleatët e NATO-s në periferi të samitit të martën pasi Polonia tha se një raketë e prodhuar nga Rusia ra në një fshat afër kufirit me Ukrainën të martën, duke vrarë dy persona.

Biden tha më herët se informacionet paraprake sugjeronin se nuk ka gjasa që raketa të jetë lëshuar nga brenda Rusisë